Menu
X
English version

Podstawowym założeniem projektu jest tworzenie atrakcyjnych tras zwiedzania łączących poszczególne atrakcje w jedną spójną historię. W ten atrakcyjny sposób przekazujemy treści edukacyjne dla różnych grup wiekowych, podkreślając w ten sposób kontakt z naturą. Elementem wspólnym dla wszystkich proponowanych przez nas atrakcji jest ich tematyka, układająca się w opowieść o przyrodzie. Korzystając z zaproponowanych atrakcji przekazujemy, w ciekawy i adekwatny do wieku sposób, treści o charakterze poznawczym i edukacyjnym - zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców.

Koncept „Edukacyjnej Ścieżki Przyrodniczej” zakłada połączenie różnych typów atrakcji, tak aby dorośli i dzieci mogli je wybierać w zależności od preferencji:

  1. Wielkogabarytowe atrakcje i dekoracje, podkreślające lokalne walory przyrody:
  •  grzyby
  • owady
  • zwierzęta

Atrakcje są dedykowane zarówno młodszym dzieciom, które będą mogły bawić się pod okiem rodziców jak i starszym, które spędzają czas we własnym gronie lub bawią się samodzielnie. Zabiegiem gwarantującym spójność atrakcji i pomocnym w budowaniu opowieści jest wprowadzenie bohatera-przewodnika. Dlatego proponujemy zaangażowanie w koncept postaci związanej z miejscem – tzw. postać charakterystyczna występującej na danym terenie, może też posiadać cechy postaci bajkowej. Projektowana oferta obejmuje miejsca, gdzie turyści mogą w swobodny sposób spędzić czas, relaksując się i podziwiając otaczającą ich przyrodę. Dodatkowo - takie miejsca będą atrakcyjne dla wszystkich odwiedzających, nie tylko rodzin z dziećmi.

Przykładowe realizacje:

Ścieżka Mali Zdobywcy Gór na Górze Palenica:

http://www.pkl.pl/post/palenica/aktualnosci/mali-zdobwycy-gor-na-szlaku-przygody-na-szczycie-palenicy.html