X
English version

Aby zrozumieć na czym polega nasza działalność trzeba sięgnąć do historii parków tematycznych i nowych atrakcji w latach 50. XX wieku. Pojawiło się wtedy słowo – „Imagineering”, którego nie znajdziesz w słowniku, w którym zawiera się zarówno rzeczownik jak i czasownik. To Imagineer. To be an Imagineer. Imagineering zostało początkowo typowo Disneyowskim słowem ale wraz z gwałtownym rozwojem przemysłu rozrywki pojawiła się również poza WALT DISNEY COMPANY grupa ludzi na świecie, których zawód łączy w sobie „imagination” i „engineering”.

Kim są imagineerowie najlepiej oddaje chyba reklama Apple z 1997r. "Think different" wymyślona przez Steve’a Jobsa:

 „Cześć i chwała wariatom. Tym, którzy „nie pasują”, którzy się wyłamują. Rozrabiakom i wichrzycielom. Tym co zawsze idą pod prąd. Tym, którzy widzą rzeczy inaczej… nie da się ich zignorować. Bo to oni powodują zmiany.

Warto zapoznać się z branżową zagadką na temat imagineerów:


Pytanie: Ilu Imagineerów jest potrzebnych aby wymienić żarówkę?
Odpowiedź: Czy to musi być żarówka?

Marek Pisarski
The Imagineer & Storyman

Tel. 607 332 400

Mail: marek@marekpisarski.plTarcza Finansowa 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla mikro, małych i średnich firm


XAdministratorem danych osobowych jest Pait Consulting Marek Pisarski z siedzibą przy ul. Stokowska 32F, 92-104 Łódź. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie. Jedyną funkcją formularza jest przesłanie na adres biuro@marekpisarski.pl treści wpisanych w formularzu.